Як вибрати кондиціонер
06.09.2018 | Administrator
При виборі кондиціонера необхідно керуватися кількома правилами, щоб він працював ефективно і повністю відповідав вимогам, що висуваються до нього. Сьогодні досить багато кліматичної техніки на ринку, але практика показує, що не вся вона може стабільно працювати за умов високої температури.
Основні критерії вибору кондиціонера.
Вибираючи техніку, важливо звертати увагу не лише на ціну, а й на характеристики. Це особливо актуально під час виборів кліматичної техніки. Зокрема, кондиціонери у Криму рекомендується вибирати, виходячи із параметрів, вказаних нижче.
Потужність приладу повинна повністю відповідати площею приміщення, де він працюватиме. Якщо її буде недостатньо, пристрій не зможе ефективно охолоджувати повітря. Якщо потужність буде занадто велика, то коефіцієнт корисної дії знизиться, в результаті чого вам доведеться більше платити за електроенергію при отриманні того ж таки ефекту.
Рекомендується звертати увагу на додаткові функції, до яких відносять функцію енергозбереження, автоматичної підтримки рівня заданої температури у приміщенні, обігріву приміщення тощо. Чим більше цих функцій, тим дорожчий кондиціонер. Тому важливо розуміти, наскільки ці функції є актуальними для вас.
Можливість іонізації повітря у приміщенні та його осушення. Це дозволить очистити його від шкідливих домішок та твердих частинок.
Рівень шуму. Стандарти різні для житлових приміщень та промислових чи офісних будівель. Необхідно уточнювати у продавців-консультантів, які моделі відповідають заданим вимогам.
Наявність таймерів. Він необхідний для автоматичного увімкнення або вимкнення. Ця функція дуже корисна. Наприклад, можна налаштувати, щоб пристрій сам увімкнувся за 20 хвилин до приходу співробітників до офісу, щоб зробити температуру повітря максимально комфортною.
Складність очищення фільтрів та додатковий догляд, який вимагає кондиціонер.
Вид кріплення. Залежно від того, куди ви плануєте встановлювати кондиціонер, існують різні види кріплення. Чим складніший монтаж, тим вище ціна здійснення даної роботи.
Це характеристики, які описують параметри. Однак є й інші нюанси, на які важливо звертати увагу при виборі конкретної моделі.
Основні види та моделі кондиціонерів
Існує кілька видів кондиціонерів. Вибирати необхідно, виходячи з особливостей експлуатації. Якщо ви не впевнені, що краще придбати, можна спантеличити фахівців компанії-постачальника. Вони підкажуть, яке обладнання найкраще підійде у конкретно взятому випадку.
Настінні моделі
Це одні з найпопулярніших кондиціонерів, які використовуються у квартирах та офісних приміщеннях. Вони відрізняються простотою установки та демократичними цінами. Варто відзначити. Що на ринку багато різних брендів, але фахівці рекомендують купувати моделі відомих марок, щоби значно знизити ймовірність поломки.
Особливості його роботи у тому, що воздухозаборный блок розташовується надворі, а основний блок усередині приміщення. Управління здійснюється за допомогою пульта дистанційного керування. Іноді також розташовані кнопки на самій панелі приладу.
Важливо розуміти, що такі кондиціонери мають низьку продуктивність. Вони розраховані для роботи в невеликих приміщеннях, тому їх не можна використовувати на промислових об'єктах, площа яких є досить великою.
Мобільні кондиціонери
Їхня основна особливість полягає в можливості переносити їх з місця на місце. Вони не стаціонарні, тому не можуть похвалитися великою потужністю. Працюють від мережі 220V і мають такі переваги:
демократичні ціни;
простота експлуатації;
немає необхідності монтажу пристрою;
однак він має деякі недоліки. Основними з них є низька потужність, великі габарити та необхідність правильно встановити трубку відведення гарячого повітря. Якщо не виконати останнє, повітря в приміщенні буде нагріватися.
Підлогові та стельові кондиціонери
Вони призначені для промислових приміщень та вимагають великого простору для охолодження повітря у приміщенні. Вартість відрізняється залежно від розміру пристрою. Як показує практика, вони менш популярні через відносно низьку ефективність. Набагато вигідніше встановлювати прилади стельового типу, що працюють за аналогічною схемою. Однак їх неможливо монтувати під час використання натяжних стель.
Що саме вибирати, залежить від мети експлуатації та наявного бюджету.
Коли не можна вмикати кондиціонер
Фахівці украй не рекомендують вмикати прилад у деяких випадках, щоб знизити ймовірність виникнення проблем із його роботою. До них відносяться:
температура повітря нижче або вище гранично допустимих, оскільки може статися гідроудар, що призведе до серйозної поломки;
приміщення з відкритими вікнами та дверима, так як така робота призводить до збільшення потужності для досягнення заданої температури, внаслідок чого запчастини швидше зношуються; безпосередньо поблизу джерел тепла;
висока вологість повітря у приміщенні, через що всередині пристрою часто з'являється цвіль.
Рекомендується прочитати умови експлуатації, щоб розуміти, коли та як потрібно використовувати кліматичне обладнання. Це особливо актуально для Криму, де температура повітря традиційно висока влітку, вологість повітря теж не низька, а в повітрі можуть бути різні домішки (ближче до гор).
Особливості догляду за кондиціонерами
Дані пристрої потребують спеціального догляду. Якщо він відсутній, то прилад може швидко зіпсуватися.
Догляд полягає в наступному:
очищення фільтрів раз на 1-2 тижні, залежно від частоти експлуатації приладу та умов його використання;
капітальне чищення кондиціонера щомісяця;
заміна хладогенту, тому що при його недостатній кількості пристрій може зіпсуватися;
намагатися не використовувати взимку і за високих температур (у разі постійно високих температур краще тримати кондиціонер постійно включеним, щоб можна було підтримувати оптимальну температуру в приміщенні).
Якщо ви не можете самостійно забезпечити виконання цих робіт, варто укласти договір обслуговування з монтажною організацією. зокрема, у компанії mikro-climat.ru пропонують демократичну вартість. За невелику щомісячну абонентську плату клієнти отримують:
періодичне виконання тестів на працездатність кондиціонера та виявлення дрібних несправностей;
виправлення дрібних проблем, які можуть бути виявлені в результаті тестування за рахунок компанії;
виїзд фахівця безкоштовно за наявності проблем із пристроєм;
дозаправка безкоштовно.
Повний комплекс послуг, що входить до абонентського обслуговування, можна уточнити у спеціалістів фірми. Вони також допоможуть підібрати оптимальну модель кондиціонера, залежно від потреб та бюджету.