(050) 344 16 15, (098) 126 10 11, (050) 235 56 52

Що потрібно знати про двоконтурний котел

Що потрібно знати про двоконтурний котел

Настінний двоконтурний газовий котел є обладнанням, оснащеним двома теплообмінниками. Перший відповідає за обігрів приміщень, а другий за гаряче водопостачання. Завдяки цьому пристрій забезпечує будинок не тільки теплом, а й гарячою водою.

Принцип роботи котла
Більшість котел працює в режимі підтримки температури теплоносія. Як тільки пристрій увімкнеться, за допомогою пальника починає підігріватися теплообмінник. Коли потрібна температура в приміщенні досягнута, термостат повідомляє про це котлу. Після цього подача газу зупиняється. Насос працює ще якийсь час для того, щоб зняти тепло з первинного теплообмінника. Після цього його робота припиняється, а казан залишається в режимі очікування до моменту, поки не знизиться температура теплоносія.


Робота другого теплообмінника починається в той момент, коли вмикається кран із гарячою водою. Датчик витрати котла фіксує це та подає сигнал на привод триходового клапана. Потік нагрітого теплоносія перенаправляється на вторинний теплообмінник. В цей момент вимикається контур опалення. Вода, що проходить теплообмінником, нагрівається за 1-2 хвилини, що залежить від протяжності траси. Тому після відкриття змішувача необхідно почекати до моменту, поки з крана не піде гаряча вода. Коли закривається кран, триходовий клапан входить у вихідне положення, підключаючи систему опалення, при цьому вторинний теплообмінник перекривається.

Така схема подачі гарячої води має назву "пріоритет гарячого водопостачання". Завдяки їй можна довгий час отримувати гарячу воду, не хвилюючись про те, що вона скоро закінчиться.

Коли опалення не використовується, казан працює виключно на гаряче водопостачання. Такий режим вважається найбільш економічним.

Щоб двоконтурний котел працював стабільно, необхідно забезпечити його підключення до наступних трубопроводів:

        газова магістраль, якою подається газ на пальник котла;
        вхідна труба холодної води від системи центрального водопостачання чи іншого джерела;
        контур гарячого водопостачання із підключеними до нього точками водорозбору;
        подача - підключення для передачі гарячого теплоносія до радіаторів та інших споживачів тепла;
        обратка — підключення для повернення холодного теплоносія в казан для повторного нагрівання.

В систему також входять циркуляційний насос, який відповідає за транспортування теплоносія по контурах, теплообмінник гарячого водопостачання та триходовий клапан. Зазвичай ці елементи вже включені до складу настінного газового котла.

Переваги та недоліки двоконтурних моделей
Настінні двоконтурні котли є надійним та функціональним обладнанням, яке має високий ККД. Такі котли можна встановлювати як у квартирах, так і приватних будинках.

Плюси:
        універсальність у використанні. Добре справляються як з опаленням приміщень, так і з гарячим водопостачанням;
        невеликі розміри. Більшість моделей має компактні розміри, завдяки чому легко вписується навіть у невеликі простори;
        економічність. Оскільки нагрівається лише необхідна для споживання кількість води, використання двоконтурного казана допомагає суттєво знизити витрати на комунальні послуги.

Мінуси:
        залежність продуктивності від потужності. Пристрої невеликих розмірів із невисокою потужністю не здатні забезпечити значну продуктивність;
        при використанні декількох змішувачів одночасно відбуватиметься зміна температури гарячої води, що подається: тимчасове зниження при включенні другої точки водорозбору і підвищення при її відключенні. Котел зможе видавати задану температуру лише після того, як підлаштовується до поточної витрати;
        при довготривалому використанні великої кількості гарячої води температура в приміщеннях може стати нижче;
        висока чутливість до якості води. Якщо вода буде занадто жорсткою або брудною, вторинний теплообмінник може працювати менш ефективно, а потім зовсім вийти з ладу.

На сьогоднішній день існує безліч моделей, здатних задовольнити більшість запитів покупця. Наприклад, котел Bosch Gaz 6000 W стійкий до перепадів напруги в електромережі та тиску газу, а також оснащений функцією захисту від замерзання, що є особливо актуальним в умовах нашої країни.