(050) 344 16 15, (098) 126 10 11, (050) 235 56 52

Як вибрати газову колонку

Як вибрати газову колонку

Мало хто знає, що газові колонки мають досить багату історію і не є чимось дивовижним для сучасного споживача. Перші газові водонагрівачі з'явилися ще наприкінці 19 століття і вже стали користуватися величезною популярністю. Перші газові стовпчики з'явилися в Німеччині в 1895 році. Відоме ім'я їхнього винахідника – це був інженер Хуго Юнкерс. Зараз його ім'я носить одна з торгових марок, яка займається виробництвом високоякісних приладів у галузі приготування гарячої води.

Перші газові колонки вже в 19 столітті були технічно складними пристроями. Тоді центральне водопостачання та каналізація перестали бути рідкістю і можливість безперебійного гарячого водопостачання приваблювала безліч людей. Завдяки вбудованій автоматиці проводилася модуляція полум'я пальників, яка залежала від витрати води. Автоматичне відключення газу, якщо полум'я пропадало, робило використання колонки гранично безпечним.


Особливості газових водонагрівачів

Перш ніж вибрати газову колонку необхідно мати хоч найменше уявлення про принципи її роботи. Отже, газові водонагрівачі бувають проточними та накопичувальними. Найчастіше в цьому класі зустрічаються проточні водонагрівачі, це пов'язано з тим, що газові колонки при невеликих розмірах мають високий рівень продуктивності.

Газова колонка – це не просто металевий ящик з трубами, це складний битовий прибор, який у рекордно короткий термін здатний забезпечити достатньою кількістю гарячої води з мінімальними енерговитратами. Правильно обрана і налаштована колонка значно економить сімейний бюджет.

Купуючи газову колонку в першу чергу, впадає в око металевий корпус, який закриває доступ до основних вузлів та елементів газової колонки, а також захищає від травм у процесі експлуатації. Якщо раніше корпус колонок був переважно білого кольору, то тепер колірне рішення можна підібрати під конкретний інтер'єр.

Газова колонка вимагає спеціального місця для встановлення. Наявність продуктів згоряння має на увазі приєднання приладу до димоходу. Сучасні газові колонки можуть мати герметичні камери згоряння, такі як опалювальні котли. Це дозволяє відводити шкідливі речовини через спеціально обладнаний у стіні димар.

Під кришкою газової колонки розташовується теплообмінник, який переважно виготовляється з міді. Саме в теплообміннику відбувається нагрівання холодної води. Термін служби теплообмінника залежить від якості води. Дуже жорстка вода може стати наслідком виникнення накипу.

Існує кілька способів розпалювання газової колонки: від сірника до електричного розпалювання. Перший варіант не вимагає підключення до електричної мережі, а ось наявність навіть найпростішої автоматики має на увазі підключення до електрики. Автоматика необхідна для того, щоб стежити за витіканням газу, не дає працювати без води або коли немає напору. Це необхідно для захисту теплообмінника, який може просто розірвати. Автоматика робить використання газових колонок у побуті гранично безпечним.


Как выбрать газовую колонку

Вибираючи газову колонку, рекомендується поцікавитися наявністю модулованого газового пальника у виробі. Такі прилади не схильні до різких температурних стрибків. Модульована газова колонка дозволяє отримувати саме ту кількість гарячої води потрібно температури, яку потрібно незалежно від кількості водозабірних точок. Ці побоювання абсолютно необґрунтовані. Запальник тільки активує роботу колонки, а також є своєрідним. запобіжником від витоку газу.

Придбати газове обладнання рекомендується лише за наявності у нього відповідних сертифікатів якості. Крім того, всі проектні газопостачальні організації, які видають дозвіл на експлуатацію виробу, вимагатимуть документи, що підтверджують якість обладнання.

Підключення обладнання та його введення в експлуатацію можливе лише спеціальними організаціями. Газовики здійснять правильне підключення газового приладу, а також зроблять його налаштування, яке забезпечить максимально високу економію газу за високої продуктивності.

Вибираючи газову колонку необхідно також визначитися з її потужністю. Підрахувати це досить просто. Для цього необхідно прикинути, скільки води витрачається з наших кранів. Умивальник витрачає 14-16 літрів води температурою до 40 градусів. Середня витрата води дорівнює 60-70 літрів на добу. Одна ванна вимагає 200 літрів води, а ось для душової кабіни буде достатньо 30 літрів. Будь-який фахівець, знайомий із цими параметрами, зможе підібрати газову колонку потрібної потужності.